Home / Yatırımlık Arsalar / İstanbul’da Nerelerden Arsa Alınmalı ?

İstanbul’da Nerelerden Arsa Alınmalı ?

Bilindiği üzere İstanbul’da artık neredeyse her semt değerli hale gelir oldu. Bu durumun en büyük sebeplerinden bazıları İstanbul’a yapılan devasa yatırımlar, devasa projeler ve İstanbul’un o eşsiz güzelliği olabilir. Bu yüzden olsa gerek insanlar artık İstanbul’dan arsa almak için sıraya girmiş durumda. Üçüncü Havaalanı, Kanal İstanbul, Kuzey Marmara Otoyolu ve diğer büyük projeler İstanbul’da değersiz görülen arsaları değerli hale getirmiş durumda. Peki sizde İstanbul’dan arsa satın almak isteyenlerden ancak İstanbul’un neresinden arsa satın alacağına karar veremeyenlerdenseniz kulağınızı açıp bizi dikkatlice dinlemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

İstanbul’da nerelerden arsa alınmalı ?

Üçüncü havaalanı, Üçüncü köprü ( Yavuz Sultan Selim Köprüsü ),  Kuzey Marmara Otoyolu ve Kanal İstanbul gibi projelerin tamamlanması durumunda Silivri Çatalca Boyalık Göktürk ve Zekeriyaköy gibi merkezlerin önem kazanacağı öngörülmekte. Bu tar büyük projeler tamamlandıktan sonra saydığımız bu yerlerin yüzde 25 ile 30 oranlarında değer kazanacağı gelen tahminler arasında. Eğer siz de İstanbul’da yatırımlık arsa satın almak isteyenlerdenseniz, altın çizmiş olduğumuz bu yerleri Geniş çaplı bir araştırma ile ele alabilirsiniz.

Yastığınızın altında belli bir miktar birikiminiz varsa ve bu birikiminizi en güzel şekilde değerlendirmek istiyorsanız, arsa ve diğer yatırım unsurlarına yönelmek sizin için doğru tercih olacaktır. Ancak bunları yaparken tıpkı şuanda yaptığınız gibi geniş çaplı analizler ve araştırma yapmalısınız.

İstanbul’da nerelerden arsa alınmalı sorusuna cevap olarak kısa bir yazı kaleme aldık. Umarız bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yapacağınız yatırımların sizin için hayırlı ve kazançlı olması dileğiyle…

Check Also

yatirim

Yatırım Nasıl Yapılmalı ?

Yatırım konusunda insanlar ne yapacaklarını, nasıl davranacaklarını özellikle de günümüz ekonomisinde henüz karar verebilmiş değil. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir