Home / Yatırımlık Arsalar / Yatırım Nasıl Yapılmalı ?

Yatırım Nasıl Yapılmalı ?

Yatırım konusunda insanlar ne yapacaklarını, nasıl davranacaklarını özellikle de günümüz ekonomisinde henüz karar verebilmiş değil. Bizde bu konuda sizlere yardımcı olabilmek için, sizlere yardımını dokunağını düşündüğümüz bir yazı kaleme alalım dedik.

Yatırım nasıl yapılmalı ? Öncelikle yatırım yaparken kafanızda belli başlı bir düşüncenin oluşmasına olanak sağlayın. Çevrenizde yatırım konusunda başarılı olan insanlardan yardım alın, onlarla bu konu hakkında uzun uzun sohbetler edin. Daha sonra ise yatırım yapmak isteyeceğiniz bir unsuru seçin.

Bu arsa olur, döviz olur, altın olur. Ardından ise yatırımınız için ayıracağınız bütçenizi belirleyin. Birçok insan bütçesinden fazla yatırım yaparak risk alır. Kimileri girdiği riskin karşılığını fazlasıyla alır, kimileri ise aldığı riskin altında kalır ve zarar eder. Bu konu hakkında size pek bir tavsiyede bulunmak istemem ama fazla riskten kaçınmakta fayda görüyorum. Tabii gerisi size kalmış.

Yatırım Nasıl Yapılmalı ?

Gelelim yatırım yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğine. Yatırım yaparken, yatırım amaçlı satın alacağınız unsurun piyasanın altında bir fiyatta olmasına özen gösterin. Ancak bunu yaparken, bu unsurun ileride değerleneceğini de ön görmeli, bunun içinde bilir kişilerden yardım almalısınız. Mesela altın… Altın son 10 yılda artan fiyatları ile insanları her zaman şaşırtmıştır.

Öyle ki bundan 9- 10 sene önce çeyrek altının fiyatı 40-50 lira civarındaydı. Ancak günümüzde ise çeyrek altının fiyatı 200 liradan fazla. Eğer 10 yıl önce paranızın tamamını veya belli bir miktarını altına yatırmış olsaydınız, şuanda çok karlı bir durumda olabilirdiniz. Bu örnek anlatmak istediklerimi aslında çok kısa bir şekilde özetler nitelikte. Sizde yatırımlarınızı yaparken bilinçli ve ön görüşlerinize güvenerek yapmalısınız. Şimdiden herkese hayırlı bol kazançlar. Bir başka yazımızda görüşmek üzere…

Check Also

satilik_arsalar

Satılık Arsalar

Merhabalar bugün sizlere satılık arsalar konusunda birkaç bilgi vereceğiz. Herkesin bildiği üzere son zamanlarda ülkemizde ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir